Jak działamy

Rozmowa wstępna

Ma na celu zebranie informacji dotyczących projektu, określenie potrzeb i preferencji klienta - tj. charakteru i stylu wnętrza, sprecyzowanie warunków i metod współpracy.

Spotkanie z klientem może odbyć się zarówno w pracowni projektowej, jak i w miejscu wskazanym przez klienta (najlepiej w lokalu, który ma zostać zaprojektowany). Ustalenia są wytycznymi do przygotowania oferty, zawierającej wycenę usługi i harmonogram przebiegu prac projektowych. Jeśli zdecydują się Państwo na współpracę z nami podpisujemy umowę, określając szczegółowy zakres prac projektowych, cenę i termin wykonania. Dalsza współpraca przebiega zależnie według zamówionej usługi.

Poniżej przedstawiamy przykładowy schemat współpracy. Każdy projekt może być przeprowadzony indywidualnie i podzielony na poszczególne etapy, które mogą być zamawiane jako oddzielne części.

Inwentaryzacja

Inwentaryzacja własna lub jeśli nie ma możliwości lub potrzeby dokonania inwentaryzacji, to bazujemy na planach architektonicznych przekazanych przez klienta.

Dokumentacja fotograficzna własna i/lub przekazana przez klienta.

Koncepcja

KONCEPCJA (2D+3D) – to dwie wersje dotyczące układu funkcjonalnego i estetyki wnętrza (wstępny dobór materiałów wykończeniowych).Na koncepcję składa się:

 • rzut (2D) – to układ funkcjonalny pomieszczeń, przedstawiający zarys umeblowania, ścianek działowych, zabudowy g-k, układ posadzki, sufitów.
 • wizualizacje wnętrz (3D).

Projekt wykonawczy

Projekt przygotowany jest na bazie koncepcji, którą konsultujemy podczas spotkań z klientem. Dopiero po zatwierdzeniu przez Klienta jednej z proponowanych propozycji projektanta, przystępujemy do realizacji rysunków techniczno – wykonawczych. W skład projektu wykonawczego wchodzą:

 • rzuty
 • widoki ścian
 • układ i rozrysowanie podłóg
 • projekt oświetlenia i sufitów
 • rysunki wykonawcze zabudowy i mebli na wymiar
 • rysunki wybranych detali
 • rozmieszczenie punktów wyjściowych dla instalacji elektrycznej i wyłączników
 • rozmieszczenie punktów wyjściowych dla instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO
 • szczegółowe zestawienie wyposażenia i materiałów: ilość, nazwa oraz oznaczenia produktów

Nadzór nad realizacją

Wizyty projektanta na miejscu realizacji projektu wnętrz, w celu przedstawienia wykonawcom założeń projektowych oraz kontrolę jakości i zgodności wykonanych prac z projektem.

Dokumentacja fotograficzna

Wycena usługi

Jeśli są Państwo zainteresowani wyceną usług projektowych, prosimy o przesłanie na adres zfilipowska@wp.pl rzutów wnętrza w formie dowolnego pliku graficznego lub pliku cad oraz ewentualnie zdjęć wnętrza. W mailu prosimy o dołączeniu kilka słów opisu (zakres prac projektowych-patrz zakładka „projekt”, metraż pomieszczeń, stan wnętrza - czy dane wnętrze jest w fazie projektu, przeznaczone do generalnego remontu, w stanie surowym lub znajduje się w fazie budowy) oraz nr tel. kontaktowego, aby w przypadku wątpliwości w szybki sposób skonsultować informacje konieczne do przygotowania wyceny. Wycenę usług projektowych prześlemy w ciągu 1-3 dni.

Cena projektu

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. Wycena uzależniona jest zarówno od zakresu prac projektowych jak i skali projektu (metrażu).